Jako rodowici Polacy, świadomi swojej tożsamości Narodowej, od 37 lat w pocie czoła, budujemy pod własnym nazwiskiem rodzinną markę Polską. Opierając jej byt na rzetelnej, czasochłonnej produkcji tradycyjną metodą obróbki skrawaniem wszelakich rodzajów śrub, nakrętek zabezpieczających znajdujących zastosowanie do większości felg stalowych, i aluminiowych.

 

Chyląc czoła w znacznej mierze zaślepionemu, oszukiwanemu, świadomie niedoinformowanemu należycie społeczeństwu Polskiemu, po prostu by budować Nasz kraj dla przyszłych pokoleń, kolokwialnie pisząc za swoje, na swoim, u siebie, kierujemy się prostymi zasadami:

 

Tam gdzie, nie jesteśmy w stanie sami podołać wyzwaniu, jak również zapotrzebowaniu na ilość, i związaną z nią jakość, swoją ofertę wspomagamy produktami z polskich fabryk.

 

Zaś detale, których nie jesteśmy w stanie sami wyprodukować, jak również nie są produkowane przez Polskie fabryki, siłą wyższą, ażeby mieć je w Naszej ofercie, po długoletniej weryfikacji jakości produktów z zachodu, oferujemy produkty z fabryk włoskich.

 

Rozpoczynając działalność produkcyjną w latach 80'tych, dzieckiem Naszej wyobraźni, jak i możliwości produkcyjnych, czyli pierwszym produktem z pod Naszych skrzydeł były innowacyjne jak na ówczesne czasy:

 

Zestawy śrub zabezpieczających na kluczyk z zamkiem typu Yale

 

sruby-zabezpieczajace-z-zamkiem-yale-690x518-krolak.jpg

 

Pod pierwszym LOGO firmy, złodziejki do felg na kluczyk, przez lata powszechnie stosowane były do pełnej gamy modeli krajowej marki pojazdów FSO-FSM, oraz wszelkiego rodzaju przyczep, i nie tylko...

 

Zmotoryzowani pradziadkowie, dziadkowie, i ojcowie z ostatniego ćwierćwiecza ubiegłego wieku pamiętają.

 

Wkraczając w lata 90'te, i wykreowany wraz z nimi docelowy obecny wolny rynek. Czyli nic innego jak, z punktu widzenia polskiego producenta, nieświadome, bądź celowe działanie ówczesnych, jak i obecnych ciągle tych samych władz. Mające na celu, spowolnienie, bądź całkowite zaniechanie rozwoju Naszej własnej myśli technologicznej, i związane z nią, doprowadzenie do zamknięcia większości krajowych zakładów produkcyjnych, w większości segmentów Naszego rynku. Kolokwialnie pisząc, wyeliminowaniu jakiejkolwiek i tak, znikomej dla Światowej nadprodukcji, rodzimej, polskiej konkurencyjności. Wszystko celem przygotowania, krajowego rynku zbytu, bazując na potrzebach wolnego już Narodu Polskiego, do bezkolizyjnego przejęcia nad nim kontroli. Czyli tym razem, zniewolenia ekonomicznego względem Państw wiodących prym na Świecie. I to nie siłą, tylko na własne życzenie rozwarstwionego, wychowanego w duchu pokory społeczeństwa polskiego, nieświadomego konsekwencji tych wydarzeń dla następnych pokoleń Polaków.

 

Przemieniając Nas tym samym, z kraju produkcyjnego " tworzącego ", w kliencki, typowo konsumencki, gdzie w większości przypadków nie mamy pojęcia jak coś wyprodukować, napawamy się jedynie wiedzą jak to obsługiwać, oraz jak serwisować. Wiemy co chcemy, i czego potrzebujemy, a że mamy to na wyciągnięcie ręki, to kupujemy, bez zadawania sobie większego trudu, poza wyborem produktu, i zdobyciem funduszy na zamierzone cele. Na bazie Naszych potrzeb ślepo zasilamy, budujemy, wydając ciężko zarobione pieniądze na rozwinięte, i trwające w rozwoju faktycznym gospodarki krajów zalewających Nas swoimi dobrami. Taki schemat działania daje Nam Polakom przeżyć na pośredniczeniu, na zasadzie " Tu, i teraz ", i złudne wrażenie, że: " Mamy to ", a de facto sprawia, że rozwój Naszego kraju na, którym winno Nam zależeć stoi. " Rozwój gospodarczy " istnieje jako hasło mające na celu pokrzepienie Narodu, i stanowczo za często nadużywane jest przez władze celem stworzenia Nam iluzji dobrobytu. Dobrobyt byłby, bo przy takiej pracowitości byłoby to nieuniknione, ale tylko w przypadku gdybyśmy dążyli do bycia krajem tworzącym swoje, u siebie, przez siebie, za swoje, co spowodowałoby żebyśmy stali się krajem konkurencyjnym dla gospodarek innych krajów, czyli równym partnerem do rozmów. A jesteśmy po prostu tanią, wykwalifikowaną siłą roboczą, dzięki, której pracy " inwestorzy zagraniczni " widzą zarobek. A, do tego głodne Państwo Polskie korzysta z obszernego wachlarza zwolnień, bądź dofinansowań tychże " inwestorów ", jednocześnie strzygąc coraz bliżej skóry swoich, by utrzymać na powierzchni to co, i tak przy takiej polityce państwowej w końcu zatonie.

 

Niemniej jednak stawiając czoła " pro globalnej " polityce aparatu Państwowego, wychodząc na przeciw Światowym gigantom, jako Polska prywatna rodzinna firma produkcyjna dostosowaliśmy Nasze produkty, oraz jakość obsługi do wymagań, i rozwoju rynku. Poszerzając różnorodność oferowanego asortymentu, przede wszystkim względem rodzajów patentów zabezpieczających, jak i pełnej gamy wymiarów, niezbędnych do obsługi większości felg stalowych, i aluminiowych, jak i samych pojazdów.

 

Diagnozując przez te wszystkie lata produkty dostępne na rynku, śmiało stwierdzamy, że pod względem idei zabezpieczenia, jak i podręcznikowych klas własności mechanicznych, za którymi stoi bezpieczeństwo użytkowników, Nasze produkty są konkurencyjne, a nawet zaryzykujemy stwierdzeniem: wiodące. Pod względami estetycznymi, nie są najpiękniejsze. Doszliśmy do wniosków, i skoncentrowaliśmy uwagę, na meritum sprawy, nie zaś na wyglądzie. Piękne być nie muszą, bo z przeznaczenia, nie są biżuterią mającą na celu upiększać. Mają być wytrzymałe, i przede wszystkim pełnić przez cały okres użytkowania swoja pierwotną funkcję: zabezpieczać.

 

Niestety, nie oferujemy produkcji masowej. Jednakże, to atut Naszego produktu. Produkujemy małymi partiami, wykorzystując kilkadziesiąt matryc do stworzenia jednego wymiaru, tym sposobem produkcja jest czasochłonna, ale zróżnicowanie wzorów kształtowych ogromne. W przeciwieństwie do produkcji masowej, gdzie zapotrzebowanie na masowość produktu wyklucza wiodącą dla Nas idee zabezpieczenia. Raz ustawiona maszyna wytwarza miliony sztuk, ale tylko jednego wzoru kształtowego. Pisząc wprost, zapotrzebowanie na ilość, wymusza na producentach tworzenie produktów o ograniczonej ilości kombinacji, przez co określanie ich mianem zabezpieczeń dla Nas jest naciąganiem prawdy, bo są to w większości przypadków po prostu produkty nietypowe względem standardowych sześciokątów.

 

 

Specyfikacja Naszych produktów:

 

Nakrętki zabezpieczające:

 

Ulepszane obróbką cieplną do klasy własności mechanicznych: 10.0

Gatunek stali: 40H

Wartości pomiarów metodą Rockwella: 22-32 HRC

Pokrycie ochronne: Cynk ( pasywacja biała standard, czarna wg.indywidualnych zamówień )

 

Śruby zabezpieczające:

 

Ulepszane obróbką cieplną do klasy własności mechanicznych: 10.9

Gatunek stali: 40H

Wartości pomiarów metodą Rockwella: 32-39 HRC

Gwinty: Walcowane

Pokrycie ochronne: Cynk ( pasywacja biała standard, czarna wg.indywidualnych zamówień )

 

Reduktory kształtowe:

 

Gatunek stali: 40HM

Wartości pomiarów metodą Rockwella: 42-49 HRC

Pokrycie ochronne: Cynk ( pasywacja biała )

 

 

Obecna Nasza produkcja opiera się, na niżej opisanych rodzajach patentów śrub, nakrętek zabezpieczających.

 

 

Patent Zewnętrzny: Zabezpieczenie polegające, na nierównomiernych wydrążeniach, nierównomiernie rozstawionych po okręgu, na zewnątrz łba śruby/ nakrętki.

 

Patent Wewnętrzny: Zabezpieczenie polegające, na unikalnym kształcie wzoru, odkutym w wewnątrz łba śruby / nakrętki.

 

 

../../site_media/uploads/images/nakretki-zabezpieczajace-1-690x461-krolak.jpg

 

 

Poniżej przykładowe szkice podglądowe

 

 

Nakrętki zabezpieczające:

 

ZP ( wzory zewnętrzne, nakrętki przelotowe )

 

nakretki-zabezpieczajace-patent-zew-zp-690x373-krolak-white.jpg

 

ZZ ( wzory zewnętrzne, nakrętki zakryte )

 

nakretki-zabezpieczajace-patent-zew-zz-690x373-krolak-white.jpg

 

W ( wzory wewnętrzne )

 

nakretki-zabezpieczajace-patent-wew-w-690x373-krolak-white.jpg

 

WTO ( wzory wewnętrzne + tuleja obrotowa )

 

nakretki-zabezpieczajace-patent-wew-wto-690x373-krolak-white.jpg

 

Śruby zabezpieczające:

 

Z ( wzory zewnętrzne )

 

sruby-zabezpieczajace-patent-zew-z-690x373-krolak-white.jpg

 

W ( wzory wewnętrzne )

 

sruby-zabezpieczajace-patent-wew-w-690x373-krolak-white.jpg

 

WTO ( wzory wewnętrzne + tuleja obrotowa )

 

sruby-zabezpieczajace-patent-wew-wto-690x373-krolak-white.jpg

 

Oczywiście, przed Nami wiele aspektów do wdrożenia. Nie osiadamy na laurach, zdobyte latami doświadczenie, jak i codzienna żmudna praca, motywuje Nas do szukania coraz to lepszych rozwiązań, które wykorzystywane przez Nas w procesie produkcji, mają wpływ na Nasze wyroby, podnosząc tym samym ich jakość, sprawiając, że służą użytkownikom przez długie lata.