Od ponad 36-ciu lat specjalizujemy się w produkcji wszelakich rodzajów śrub, nakrętek zabezpieczających znajdujących zastosowanie do większości felg stalowych i aluminiowych.


Rozpoczynając działalność produkcyjną w latach 80'tych, dzieckiem Naszej wyobrażni, jak i możliwości produkcyjnych, czyli pierwszym produktem z pod Naszych skrzydeł były innowacyjne jak na tamte czasy: Zestawy śrub zabezpieczających na kluczyk z zamkiem typu Yale, powszechnie stosowane do pełnej gamy modeli, krajowej marki pojazdów FSO-FSM.

 

Wkraczając w lata 90'te i wykreowany wraz z nimi docelowy obecny wolny rynek. Czyli nic innego jak, z punktu widzenia polskiego producenta, nieświadome, bądż celowe działanie ówczesnych, jak i obecnych ciągle tych samych władz. Mające na celu, spowolnienie, bądż całkowite zaniechanie rozwoju Naszej własnej myśli technologicznej, i związane z nią, doprowadzenie do zamknięcia większości krajowych zakładów produkcyjnych, w większości segmentów Naszego rynku. Kolokwialnie pisząc, wyeliminowaniu jakiejkolwiek i tak, znikomej dla Światowej nadprodukcji, rodzimej, polskiej konkurencyjności. Wszystko celem przygotowania, krajowego rynku zbytu, bazując na potrzebach wolnego już Narodu Polskiego, do bezkolizyjnego przejęcia nad nim kontroli, czyli tym razem zniewolenia ekonomicznego względem Państw wiodących prym na Świecie. I to nie siłą, tylko na własne życzenie rozwarstwionego, wychowanego w duchu pokory społeczeństwa.

 

Przemieniając Nas tym samym, z kraju produkcyjnego "tworzącego", w kliencki typowo konsumencki, gdzie w większości przypadków nie mamy pojęcia jak coś wyprodukować, napawając się jedynie wiedzą jak to obsługiwać oraz jak serwisować. Wiemy co chcemy, i czego potrzebujemy, a że mamy to na wyciągnięcie ręki, to kupujemy, bez zadawania sobie wiekszęgo trudu, poza wyborem produktu i zdobyciem funduszy na zamierzone cele.

 

Niemniej jednak stawiając czoła proglobalnej polityce Państwa, wychodząc na przeciw Światowym gigantom, jako Polska prywatna firma produkcyjna dostosowaliśmy Nasze produkty, oraz jakość obsługi do wymagań i rozwoju rynku, poszerzając różnorodność oferowanego asortymentu, przede wszystkim względem rodzajów patentów zabezpieczających, jak i pełnej gamy wymiarów, niezbędnych do obsługi wiekszości felg stalowych i aluminiowych, jak i samych pojazdów.

 

Diagnozując przez te wszystkie lata produkty dostępne na rynku, śmiało stwierdzamy, że pod względem idei zabezpieczenia, jak i podręcznikowych klas własności mechanicznych, za którymi stoi bezpieczeństwo użytkowników, Nasze produkty są konkurencyjne, a nawet zaryzykujemy stwierdzeniem: wiodące. Pod względami estetycznymi, nie są najpiękniejsze. Doszliśmy do wniosków, i skoncentrowaliśmy uwagę, na meritum sprawy, nie zaś na wyglądzie. Piękne być nie muszą, bo z przeznaczenia, nie są biżuterią mającą na celu upiększać. Mają być wytrzymałe i przede wszystkim zabezpieczać.

 

Niestety, nie oferujemy produkcji masowej. Jednakże, to atut Naszego produktu. Produkujemy małymi partiami, wykorzystując kilkadziesiąt matryc do stworzenia jednego wymiaru, tym sposobem produkcja jest czasochłonna, ale zróżnicowanie wzorów kształtowych ogromne. W przeciwieństwie do produkcji masowej, gdzie zapotrzebowanie na masowość produktu wyklucza wiodącą dla Nas idee zabezpieczenia. Raz ustawiona maszyna wytwarza miliony sztuk, ale tylko jednego wzoru kształtowego. Pisząc wprost, zapotrzebowanie na ilość, wymusza na producentach tworzenie produktów o ograniczonej ilości kombinacji, przez co określanie ich mianem zabezpieczeń dla Nas jest naciąganiem prawdy, bo są to w większości przypadków po prostu produkty nietypowe względem standardowych sześciokątów.

 

 

Specyfikacja Naszych produktów:

 

Nakrętki zabezpieczające:

 

Ulepszane obróbką cieplną do klasy własności mechanicznych: 10.0

Gatunek stali: 40H

Wartości pomiarów metodą Rockwella: 22-32 HRC

Pokrycie ochronne: Cynk ( pasywacja biała standard, czarna wg.indywidualnych zamówień )

 

Śruby zabezpieczające:

 

Ulepszane obróbką cieplną do klasy własności mechanicznych: 10.9

Gatunek stali: 40H

Wartości pomiarów metodą Rockwella: 32-39 HRC

Gwinty: Walcowane

Pokrycie ochronne: Cynk ( pasywacja biała standard, czarna wg.indywidualnych zamówień )

 

Reduktory kształtowe:

 

Gatunek stali: 40HM

Wartości pomiarów metodą Rockwella: 42-49 HRC

Pokrycie ochronne: Cynk ( pasywacja biała )

 

 

Obecna Nasza produkcja opiera się, na niżej opisanych rodzajach patentów śrub, nakrętek zabezpieczających.

 

 

Patent Zewnętrzny: Zabezpieczenie polegające, na nierównomiernych wydrążenich, nierównomiernie rozstawionych po okręgu, na zewnątrz łba śruby/ nakrętki.

 

Patent Wewnętrzny: Zabezpieczenie polegające, na unikalnym kształcie wzoru, odkutym w wewnątrz łba śruby / nakrętki.

 

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/nakretkizabezpieczajace1x690x461krolak.jpg

 

 

Poniżej przykładowe szkice podglądowe

 

 

Nakrętki zabezpieczające:

 

ZP ( wzory zewnętrzne, nakrętki przelotowe )

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/Nakretki zabezpieczajace.patent.zew.ZPx690x373krolakwhite.jpg

 

ZZ ( wzory zewnętrzne, nakrętki zakryte )

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/Nakretki zabezpieczajace.patent.zew.ZZx690x373krolakwhite.jpg

 

W ( wzory wewnętrzne )

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/Nakretki zabezpieczajace.patent.wew.Wx690x373krolakwhite.jpg

 

WTO ( wzory wewnętrzne + tuleja obrotowa )

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/Nakretki zabezpieczajace.patent.wew.WTOx690x373krolakwhite.jpg

 

Śruby zabezpieczające:

 

Z ( wzory zewnętrzne )

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/Sruby zabezpieczajace.patent.zew.Zx690x373krolakwhite.jpg

 

W ( wzory wewnętrzne )

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/Sruby zabezpieczajace.patent.wew.Wx690x373krolakwhite.jpg

 

WTO ( wzory wewnętrzne + tuleja obrotowa )

 

http://sebastian.krolak.megiteam.pl/Sruby zabezpieczajace.patent.wew.WTOx690x373krolakwhite.jpg

 

Oczywiście, przed Nami wiele aspektów do wdrożenia. Nie osiadamy na laurach, zdobyte latami doświadczenie, jak i codzienna żmudna praca, motywuje Nas do szukania coraz to lepszych rozwiązań, które wykorzystywane przez Nas w procesie produkcji, mają wpływ na Nasze wyroby, podnosząc tym samym ich jakość, sprawiając, że służą użytkownikom przez długie lata.